Zainstaluj Flash Player'a, by zobaczyć obiekt.
górna belka

Maszyny do produkcji pelletu z trocin i słomy

W ofercie firmy EKOINSTAL są maszyny do produkcji pelletu trzech marek – Andritz, Münch oraz Stavis. Każda z tych firm jest obecna na rynku w Polsce i Europie od wielu lat, przez ten czas zdobywając uznanie w oczach klientów.

Produkcja pelletu ze słomy i trocin

Do produkcji pelletu ze słomy powinno się wykorzystywać odpowiednio wysuszony i przygotowany surowiec. Ważne, żeby słoma czy też siano miały nie więcej niż 16% wilgotności. Maszyny do produkcji pelletu mogą wytworzyć nawet do dziesięciu ton produktu końcowego na godzinę. W naszej ofercie znajdują się mniejsze maszyny do pelletu z trocin czy słomy, które mają wydajność produkcji do około pięciu ton na godzinę. EKOINSTAL stawia na solidne urządzenia, odpowiadające na szerokie zapotrzebowania klientów. Za pomocą naszych maszyn można produkować pellet z trocin, słomy, miazgi drzewnej czy innych surowców pochodzenia organicznego.

Pellety produkowane z trocin, słomy i miazgi drzewnej

Pellet jest paliwem zaliczanym do najbardziej efektywnych i ekologicznych źródeł energii. Liczba ton sprzedawanego pelletu znacząco rośnie z każdym rokiem. Popyt na tego typu produkty najprawdopodobniej będzie rósł również w kolejnych latach. Dlatego maszyny do produkcji pelletu (z trocin, słomy czy innej biomasy) mogą okazać się bardzo opłacalną inwestycją. Polski rynek wciąż nie jest w pełni nasycony – maszyny do produkcji pelletu oraz piece przeznaczone do spalanie takiego paliwa nie są u nas wyjątkowo popularne, choć wciąż się to zmienia. Nastawienie społeczeństwa na ochronę środowiska sprawia, że pellety są idealnym opałem do pieca czy kominka. Wysokiej klasy pellety po spaleniu zostawiają niewiele popiołu, a także emitują jedynie śladowe ilości dwutlenku węgla. Oznacza to, że maszyny do produkcji pelletu przetwarzają trociny czy słomę na bardzo wysokiej jakości, ekologiczny i efektywny podczas spalania opał.

dolna belka
Wszelkie prawa zastrzeżone ©2015 | Mapa strony
Website by: Szustak Łukasz