Zainstaluj Flash Player'a, by zobaczyć obiekt.
górna belka

Suszarnie do biomasy

Urządzenia do suszenia biomasy są przeznaczone do przygotowania surowców pochodzenia organicznego do brykietowania oraz pelletowania. Suszarnie do biomasy mogą być używane w celu suszenia słomy, trocin, odpadów drzewnych czy też torfu.

Urządzenia do suszenia biomasy - użytkowanie

Suszarnie do biomasy mogą być wykorzystywane w terenach otwartych, co pozwala obniżyć koszt eksploatacji takich urządzeń. Nie potrzeba specjalnej hali produkcyjnej, wystarczy wolny plac. Urządzenia do suszenia biomasy składają się z dwóch części – pieca i bębna, inne części (wentylatory, przenośniki czy cyklony) są dobierane indywidualnie przez każdego klienta. Suszarnia do biomasy obniża wilgotność produkty z 50% do około 13%, co czyni surowiec zdecydowanie bardziej ekonomicznym i opłacalnym w procesie spalania. Suszarnie mogą osuszyć od jednej do dwóch ton biomasy na godzinę, wytwarzając w tym czasie temperaturę 600 stopni Celsjusza.

Suszarnie do biomasy – parametry

Urządzenia służące do suszenia biomasy mają masę od kilkunastu do kilkudziesięciu ton. Mniejsza maszyna M829 waży łącznie 16,5 tony, z kolei większa Suszarnia Bębnowa SB 1,5 ma całkowitą masę 31 ton. Z dwukrotnie większymi rozmiarami wiąże się oczywiście wydajność i zużywana przez taką suszarnię do biomasy moc. Do zasilania suszarni można wykorzystywać głównie brykiet z trocin oraz gaz ziemny GZ-50. Z kolei w mniejsze urządzenia do biomasy można zasilać również pelletami, węglem oraz olejem opałowym (dokładne informacje o zużyciu opału przez suszarnię do biomasy). Po zakończeniu procesu suszenia produkt gotowy jest do przetworzenia na brykiet lub pellety. Istnieje także możliwość zaopatrzenia suszarni do biomasy w dodatkowy osprzęt, który może uczynić z tego urządzenia peleciarkę lub brykieciarkę, tym samym znacznie przyspieszając i usprawniając procesy produkcyjne.

dolna belka
Wszelkie prawa zastrzeżone ©2015 | Mapa strony
Website by: Szustak Łukasz