Zainstaluj Flash Player'a, by zobaczyć obiekt.
górna belka

Brykieciarki do słomy i linie do produkcji brykietu

Firma EKOINSTAL jest profesjonalnym dostawcą kompletnych linii do produkcji brykietów. Oferowane brykieciarki pozwalają na wytwarzanie biopaliwa w formie brykietów z odpadów pochodzenia roślinnego (m.in. ze słomy, siana, trocin, makulatury, suszu itp.). Dostarczamy kompletne wyposażenie linii do produkcji brykietu oraz pojedyncze brykieciarki. Maszyny i linie, które oferujemy wyróżnia niski koszt zakupu w stosunku do wydajności.

Atuty brykieciarek i linii do produkcji brykietu oferowanych przez EKOINSTAL:

  • wielozadaniowość linii – jedna maszyna umożliwia rozdrabnianie słomy i produkcję brykietu;
  • możliwość wykorzystania praktycznie każdego rodzaju odpadów pochodzenia roślinnego – produkcja brykietu ze słomy, trocin i innych organicznych materiałów;
  • wydajność, ekonomiczny proces brykietowania i niskie koszty eksploatacji brykieciarek.

Linia techologiczna do rozdrabniania i brykietowania słomy - 2 / 2,6 t/h

Linia techologiczna do rozdrabniania i brykietowania słomy - 1 / 1,3 t/h


Linia do rozdrabniania słomy STAVIS


Rozdrabniacz RSW4000

Linie technologiczne do produkcji brykietu ze słomy i rozdrabniania wyposażane są w zależności od wydajności, jaką chce się osiągnąć w procesie produkcji, od poziomu automatyzacji maszyny oraz preferowanych kosztów. W skład standardowego zestawu wchodzą: dwa stoły załadowcze (poziomy i skośny), rozdrabniacz, młyn domielający, rury zamknięte do transportu pneumatycznego, zbiornik buforowy, prasa brykietująca oraz stabilizator brykietu. Poszczególne zespoły urządzeń są ze sobą odpowiednio połączone.

Rozdrabniacz RSW4000

Rozdrabniacz słomy RSW40000 jest maszyną przeznaczoną do wstępnego rozdrabniania słomy ze standardowych balotów w celu jej dalszego przetwarzania w procesie produkcji brykietu. Został on zaprojektowany z myślą o rozdrabnianiu słomy luźnej, wcześniej sprasowanej do postaci balotów bądź kostek. Wydajność urządzenia zależy od mocy zainstalowanych silników, rodzaju słomy, wilgotności i stopnia docelowego rozdrobnienia. W zależności od spełnienia tych warunków waha się ona od 2000 -3600 kg/h.

W przypadku, gdy do rozdrabniacza w komplecie dołączony jest stół poziomy i skośny - proces rozdrabniania słomy zaczyna się od usunięcia sznurków wiążących z balotów i załadunku ich na stole magazynu. Z magazynu słoma przesuwana jest za pomocą łańcuchów transportowych w kierunku stołu skośnego, który to z kolei dawkuje i podaje słomę w luźnej postaci do kosza obrotowego rozdrabniacza. W koszu tym słoma za pomocą zabieraków zostaje wprawiona w ruch obrotowy, który nasuwa ją na szybko obracające się wały nożowe. Noże ścinają na jeden obrót ok. pięciocentymetrowa warstwę słomy, przerabiając ją na sieczkę. Różnego rodzaju wtrącenia obracając się wraz z rozluźnioną słomą wpadają w szczeliny przed wałem nożowym. Sieczka razem z zanieczyszczeniami wpada pod wał nożowy do ślimaka transportowego. Ślimak przenosi materiał do mechanizmu wychwytu zanieczyszczeń, w którym zostają rozdzielone kamienie, elementy metalowe itp. od sieczki, która zostaje z kolei wyciągnięta przez pęd powietrza w kierunku młyna domielającego.Zdjęcia rozdrabniacza RSW4000

DANE TECHNICZNE:  
wydajność 2000 - 3500 kg/h
moc silnika głównego 60 - 74 kW
moc silników mechanizmów pomocniczych  8,8 kW
odbiór surowca Pneumatyczny
   
gabaryty:
długość 3000 mm
szerokość 3800 mm
wysokość 3200 mm
waga 2400kg


Rozdrabniacz słomy RS2000


Rozdrabniacz słomy RS2000

Rozdrabniacz słomy RS2000 przeznaczony jest do wstępnego rozdrabniania słomy w celu jej późniejszego brykietowania, peletowania bądź spalania. Zestal on zaprojektowany z myślą, o przetwarzaniu wcześniej sprasowanej słomy w postaci balotów bądź kostek. Skupiliśmy się w nim na tym by był maszyną bezawaryjną i maksymalnie prostą w obsłudze. Wydajność urządzenia zależy od mocy zainstalowanych silników rodzaju słomy, stopnia sprasowania, wilgotności i stopnia docelowego rozdrobnienia. W zależności od spełnienia tych warunków waha się ona od 800 - 1500 kg/h.

Proces rozdrabniania zaczyna się od załadunku sprasowanej słomy na magazyn i usunięcia sznurków wiążących. Z magazynu słoma przesuwana jest za pomocą łańcuchów transportowych w kierunku komory wstępnego rozdrabniania. W komorze tej znajduje się szereg wałów z nożami tnącymi, które wstępnie rozdzielają i tną słomę na kilkunastocentymetrową frakcję. Słoma grawitacyjnie spada w kierunku szybko wirujących noży bijakowych i sita, spod którego po rozdrobnieniu usuwana jest z maszyny pneumatycznie.

Zdjęcia rozdrabniacza słomy RS2000

DANE TECHNICZNE:  
wydajność 800 - 1500kg/h
moc silnika głównego 30 - 37kW
moc silników mechanizmów pomocniczych  7kW
odbiór surowca Pneumatyczny
   
gabaryty:
długość 7000 - 1200mm
szerokość 1960 mm
wysokość 2862 mm
waga 2500 kg


Młyn bijakowy ML2000


Młyn bijakowy ML2000


     Młyn bijakowy ML2000 jest maszyną mającą za zadanie rozdrobnienie końcowe i ujednolicenie frakcji surowców wsadowych. Najczęściej wykorzystywany jest w liniach technologicznych do mielenia wstępnie rozdrobnionej sieczki odbieranej na bieżąco z rozdrabniaczy wstępnych. Wydajność urządzenia zależy od mocy zainstalowanego silnika, rodzaju materiału wsadowego i stopnia docelowego rozdrobnienia. W zależności od spełnienia tych warunków waha się ona od 800 -2000 kg/h.

     Proces rozdrabniania zaczyna się od podania wcześniej przygotowanego materiału (o odpowiedniej frakcji i wilgotności) do otworu komory rozdrabniania. W komorze tej znajduje się szereg noży bijakowych mocowanych na wspólnej tulei, która z kolei osadzona jest na wrzecionie otrzymującym poprzez przekładnie pasową napęd od silnika głównego. Noże te wirując z dużą prędkością, uderzają w podawany materiał powodują jego domielenie. Po osiągnięciu odpowiedniej frakcji surowiec wyrzucany jest przez oczka sita poza komorę rozdrabnia do komory rozładowczej, z której dalej wyciągany jest pneumatycznie np. do zbiorników buforowych.

Zdjęcia młynu bijakowego ML2000

DANE TECHNICZNE:  
wydajność 1000 - 2000 kg/h
moc silnika głównego 30 - 37 kW
podawanie/odbiór surowca  pneumatyczny o 250 mm
   
gabaryty:
długość 1400 mm
szerokość 1200 mm
wysokość 1000 mm
waga 800 kg


dolna belka
Wszelkie prawa zastrzeżone ©2015 | Mapa strony
Website by: Szustak Łukasz