Zainstaluj Flash Player'a, by zobaczyć obiekt.
górna belka

Brykiet


Brykiet W naszej ofercie odnajdą Państwa wyłącznie ekologiczny brykiet opałowy. W jego skład wchodzą trociny, smoła bądź inne palne składniki.
Wykorzystanie brykietów jako rozpałki lub samoistnego materiału opałowego jest bardzo powszechne. Prasowanie brykietu w maszynach do brykietowania odbywa się pod ogromnym ciśnieniem, dzięki czemu w porównaniu z drewnem ma on większą gęstość i mniejszą wilgotność, co pozwala na niemal całkowite spalenie tego materiału. Małe ilości popiołu jakie zostają po brykiecie mogą być wykorzystane jako nawóz. Ilość ciepła jaką oferują brykiety opałowe jest wysoka i wynosi od 18 do 20 MJ/kg.
Do produkcji oferowanego przez nas brykietu wykorzystywane są trociny zarówno z drzew iglastych (sosny) jak i liściastych np. dębu czy buku. Prowadzimy sprzedaż detaliczną bądź hurtową brykietu o kształcie walca lub kostki. Nasze produkty pakowane są w folię albo w specjalne worki.
W ramach sprzedaży detalicznej udostępniamy worki 20, 30 bądź 40kg, lub też brykiet zapakowany w folię termozgrzewalną. W razie potrzeby możemy brykiet dowieźć i rozładować u Klienta. Przyjmujemy także zamówienia telefoniczne.
W ramach sprzedaży hurtowej także proponujemy brykiet opałowy zapakowany w worki 20-40kg lub w termozgrzewalną folię, ale ponadto oferujemy tzw. big-bagi. Proponujemy również usługi transportowe brykietu zarówno w Polsce jak i poza granice naszego kraju.

Pellet

Ekologiczne paliwo powstające z naturalnych surowców to właśnie pellet. Wytwarza się go za pomocą specjalistycznych maszyn do produkcji pelletu, które prasują pod ogromnym ciśnieniem wytłaczając pellet. W swojej ofercie firma Ekoinstal posiada zarówno maszyny do pelletu z trocin oraz jak i kompletnie wyposażone linie do produkcji pelletu ze słomy.

Nieustanne kontrole jakościowe gwarantują wysoką jakość pelletu, czyli jego małą wilgotność i dużą czystość. Właściwości naszych produktów pozwalają na zachowanie najlepszych parametrów spalania pelletu. Wśród niewątpliwych zalet tego ekologicznego paliwa stałego wskazać można również łatwość transportu, dystrybucji czy też przechowywania.

Pellet zdobywa coraz większą popularność w związku z poszukiwaniem nowych, tanich paliw stałych. Niskie koszty produkcji w peleciarkach przekładają się na jego niską cenę. Ponadto pozostawia on śladowe ilości popiołu. W Skandynawii pellet jest niezwykle popularny już od wielu lat, natomiast w Polsce jego zalety związane z ekologią oraz oszczędnością dopiero zaczynają być doceniane.

Nasza firma prowadzi tylko i wyłącznie sprzedaż hurtową od 24 ton.

dolna belka
Wszelkie prawa zastrzeżone ©2015 | Mapa strony
Website by: Szustak Łukasz