Zainstaluj Flash Player'a, by zobaczyć obiekt.
tekst

Brykieciarki

Brykieciarki są urządzeniami służącymi do tzw. brykietowania, czyli do robienia brykietu z różnych materiałów, w nawet najtrudniejszych warunkach temperaturowych. Wytwarzanie brykietu za pomocą maszyn brykietujących, pozwala na wykorzystanie materiałów pochodzenia roślinnego. Standardowa brykieciarka do słomy, poradzi sobie również z trocinami, czy makulaturą. Sam proces produkcji jest bardzo prosty oraz tani. Do brykieciarki wprowadza się surowiec, który następnie jest prasowany pod dużym ciśnieniem oraz poddawany jest procesowi usunięcia zbędnej wilgoci. Brykietowanie nie wymaga substancji wiążących. Robienie brykietów odbywa się poprzez wywieranie nacisku na odpowiednio dozowane porcje materiału.

BK 60

Maszyny do produkcji brykietu – oferta EKOINSTAL

Firma EKOINSTAL oferuje Klientom brykieciarki mechaniczne i hydrauliczne. Urządzenia te produkują brykiet w formie walca i kostki. Nasze maszyny do robienia brykietu posiadają wysoką wydajność oraz dużą moc silników prasujących. W asortymencie posiadamy różne modele urządzeń do produkcji brykietu, które przeznaczone są do brykietowania różnych rodzajów materiału, o zróżnicowanej wilgotności czy stopniu sprasowania.

Brykieciarki mechaniczne

Profesjonalne brykieciarki korbowe BK60 oraz BK70 różnią się pod względem mocy oraz wydajności, które zawsze dobieramy tak, aby odpowiadały na konkretne potrzeby naszych kontrahentów. Urządzenie BK70 posiada większą moc silnika głównego i mechanizmów podających (odpowiednio 22,5kW i 12,5kW), co przekłada się na jego większą wydajność w procesie brykietowania, wynoszącą 450-700kg/h sieczki (BK60 – 300-450kg/h) oraz 600-900kg/h trocin (BK60 – 500-700kg/h). Brykieciarki mechaniczne umożliwiają robienie brykietu z materiałów sypkich.

Brykieciarki hydrauliczne

Brykieciarki hydrauliczne to maszyny do produkcji brykietu-kostki. Cechy charakterystyczne tego typu urządzeń do brykietowania to wysoka wydajność i odporność na uszkodzenia. Ze względu na rozmiary urządzeń oraz niewielki pobór mocy w stosunku do wydajności w procesie produkcji brykietu, brykieciarki hydrauliczne są najbardziej rozpowszechnionym typem maszyn stosowanych do robienia brykietu.

tekst
Wszelkie prawa zastrzeżone ©2015
Website by: Szustak Łukasz